Šísl
    Klaba Ji.

_________________________________________

Přípravná utkání na jarní část sezony 2007 / 2008

Po celkem úspěšné části sezony (podzim 2007 - oba týmy se v klidu potloukají ve středu svých soutěží) se oddíl opět pouští do poctivé přípravy.

Zimní program (příprava) bude zahájen 26.1.2008 prvním tréninkem v Záblatí - viz. novinky. Na tento by mělo navazovat pravidelné trénování ve středu v Prachaticích na umělé trávě a v pátek na domácí ploše v Záblatí. Tréninky mají být sestavovány především s důrazem na přípravu na hřišti a s míči.

Přípravná utkání tedy probíhají takto:

Sokol Záblatí - Olešník 0:7 (0:4)

Sobota 09.02.2008 - 10:30 hodin - Umělka Prachatice

Od prvních chvil bylo vidět, že soupeř má za sebou již větší část zimní přípravy a několik přípravných zápasů. Otevřený fotbal proti takovému soupeři se hraje s rizikem obdržení branek. Navíc jistě nutno připodotknout, že soupeř z Olešníka hraje krajskou soutěž, což jistě dává i výsledku určité předpoklady. To ovšem neznamená, že od začátku kluci zápas přijali za vyřízený. Do stavu 0:2 si myslím, že jsem byli rovnoceným soupeřem, ale oba góly Olešníku byly s jistým přispěním Záblatských a navíc poté náš novopečený otec neproměnil penaltu.
Další část utkání byla z naší strany odehrána jak kdo mohl, taky při nevelké účasti na trénincích není divu, a výsledek si myslím, že je v podstatě odpovídající.
Rád bych ještě připomenul čtenářům, že do řad aktivních hráčů se vrátil Roman Gajdoš, ale bohužel zaznamenal další své zranění, tentokrát stehenního svalu, které bude vyžadovat několik týdnů léčení.

Přeji všem do další přípravy hodně elánu a méně zranění.

Sokol Záblatí - Lenora 2 : 2 (1 : 1)

Neděle 17.02.2008 - 17:00 hodin - Umělka Prachatice

Góly: Stejkoza V., Jančovič V.

Sestava:

Carda V.
Sova V., Jančovič V., Pavlištík V., Sova M
Sarauer L., Novotný M., Gerhard J., Stejkoza V.
Kolafa M., Kvasnička J.

Střídání: Novák V., Klabouch Jakub

Sokol Záblatí - PT dorost   1:1 (1:0)

Neděle 24.02.2008 - 09:00 hodin - Umělka Prachatice

Gól: Kolafa M.

Sestava:

Prosím případně zasvěcené o doplnění dat a informací o utkání. Díky.

Sokol Záblatí - Tatran Volary   5:3 (3:1)

Neděle 09.03.2008 - 16:30 hodin - Umělka Prachatice

Góly: Kolafa M., Gerhard J. - 2, Klabouch Jakub, Stejkoza V.

Sestava:

Carda V. (Novák V.)
Sova V., Klabouch Jirka, Šimek J.(Sova M.), Lachkovič J. ml.
Novotný M., (Lachkovič J. st.), Gerhard J., Stejkoza V. (Binder M.), Hálek J.
Kolafa M., Klabouch Jakub

První poločas byl tým Záblatských lepší a Volarské Áčko přehrával. Padaly i pěkné branky. Snad jen v závěru půle zahrozil Tatran Volary několika výpady z nichž ten v poslední minutě  první půle byl golový.
Do druhé půlky nastoupilo mužstvo Volarských s větším úsilím a odrazilo se to i na skore. Záblatští určitý čas nevědli kudy kam a v 70 minutě bylo srovnáno i skore. V závěru zápasu se opět Záblaťáci nadechli k lepšímu výkonu a dvěma goly rozhodli o svém vítězství.

Sokol Záblatí - Šumavan Vimperk   1:1 (0:0)

Neděle 16.03.2008 - 15:00 hodin - hřiště v Záblatí