2:1

1:0

Více...

Co bylo napsáno o zápase na internetu:

Chelčice: Předposlední tým B skupiny I. B třídy ještě vykřesal jiskřičku naděje na udržení. Chelčice bodovaly doma naplno v nynějším ročníku teprve podruhé. Po předchozí překvapivé remíze ve Zlivi porazily podobně ohrožené Záblatí, které si však drží čtyřbodový odstup. Třináctou trefu zaznamenal chelčický kapitán Martin Šácha (na snímku), který se prostřílel na špici střelecké tabulky.

Zápas dvou mužstev bojujících o záchranu soutěže potvrdil zlepšenou formu Chelčických. Při neúčasti dvou klíčových hráčů základu (Petra Kortuse a Láchy) byli ve vypjatém utkání lepší zejména v prvním poločase.
V 8. minutě uvolnil K. Kortus do samostatného brejku Šáchu, ale ten před hostujícím gólmanem nestihl zpracovat balon. Stejná akce obou jmenovaných se opakovala i o deset minut později se stejným výsledkem. V 35. minutě opět K. Kortus našel svým centrem M. Koutského a ten ideálně přihrál volnému Troblovi, který již nemohl nedat. Těsně před poločasovým hvizdem vyzrál na hostující obranu po dalším přesném pasu K. Kortuse Paleček a zakončil své sólo z půlky střelou od tyče do branky. Nekoncentrovanosti domácích využilo Záblatí kontaktní brankou v nastaveném čase. Po chybné rozehrávce chelčického obránce snížil Sarauerem.
Ve druhé půli se převaha domácích postupně vytrácela a hosté si vytvořili mírný tlak. Jejich největší šance přišla v 59. minutě, kdy po rohu stříleli těsně vedle branky. V 75. minutě sice dosáhli po skrumáži před chelčickou brankou gólu, ale až po přerušení hry píšťalkou ne zrovna jistého hlavního rozhodčího. Vzápětí přišly opět chvíle domácích. V 76. minutě se dostal do samostatného průniku střídající Turek a hostující Sova jej zastavil na hranici pokutového území jen za cenu červené karty. Z následného trestného kopu trefil Kortus tyč.
V samém závěru si zopakoval samostatné průniky před branku hostí Šácha. Při prvním prudkou ranou přestřelil branku. Úspěšnější byl na druhý pokus, při němž umístěnou střelou pečetil na konečných 3:1.

FK Chelčice – Sokol Záblatí 3:1 (2:1)
Branky: 35. Trobl, 43. Paleček, 90. Šácha – 45. Sarauer.

22. kolo

SK Lhenice - Sokol Záblatí 0 : 2 (0 : 0)

Góly: Nedvídek R., Kolafa M.

Sestava: Formánek J. - Hálek J., Uhříček J., Lachkovič J., Šimek J.(90 Bízek V.) - Sova V., Sarauer J., Kolafa M. - Divila D.(75. Šísl B.), Kvasnička J.(25. Novotný M.), Nedvídek R.

ČK: Albert J.

Sestava: Formánek J.- Políček J.(60. Sova V.), Klabouch J., Lachkovič J., Šimek J. - Sarauer L., Uhříček J., Hálek J. - Nedvídek R.(75. Albert J.), Divila D., Kvasnička J.

I. B třída: Zlivský Remta poprvé inkasoval, série neporazitelnosti trvá

Záblatí: Zlivští fotbalisté, i když už nemohou postoupit do vyšší soutěže, stále dokazují, že příští sezonu by se o to mohli pokusit. Naposledy dokázali zvítězit na půdě Záblatí 2:1. Ale co je daleko důležitější, svého posledního přemožitele poznali v B sk. I. B třídy před více než půl rokem, tedy přesněji ve Vitějovicích (1:2) 29. října loňského roku. Jarní neprůstřelnost zlivského brankáře Remty ukončil domácí Divila.

Domácí Záblatí po prohře v Bělčicích chtělo uspět a dostat se ze spodních pater tabulky. Zliv naopak chtěla pokračovat ve svých jarních skvělých výsledcích. I proto se možná začátek utkání se odehrával převážně ve středu hřiště. Hostující tým měl častěji míč na svých kopačkách, ale domácí obrana byla pozorná.
Ve 13. minutě hosté zakombinovali ve středu hřiště, po křídelní akci a centru Tomáše Bezpalce od postranní čáry šel útočník hostů Jiří Ira důrazně do souboje s domácím brankařem. Ten míč nezachytil a pro hostujícího hráče Jana Kubeše už nebyl problém z hranice malého vápna vstřelit hlavou první gól utkání.

Domácí se ale nevzdali a hned v 15. minutě vyrovnali Divilou na 1:1 po střele z hranice velkého vápna. Nulová série zlivského gólmana Jiřího Remty (na snímku) se tak zastavila na 708 minutách!
I nadále se hrálo převážně ve středu hřiště s náznaky šancí na obou stranách. Těsně před koncem prvního poločasu domácí faulovali ve velkém vápně agilního Jiřího Iru a rozhodčí nařídil pokutový kop. Tomáš Řehoř potvrdil, že penalty kopat umí a nekompromisní střelou nedal domácímu gólmanovi šanci.
Po přestávce se domácí pokoušeli nepříznivý stav zkorigovat, tlačili se do pokutového území, ale bez gólového efektu. Obrana hostů totiž pracovala spolehlivě. V 79. minutě zbytečně fauloval ve středu hřiště střídající domácí Albert a byl po dvouminutovém pobytu na hřišti právem vyloučen. Hosté si potom vytvořili mírnou převahu a v 90. minutě mohli pojistit vedení Janem Kubešem, ale domácí gólman výborným zákrokem své mužstvo podržel. Ani v nastaveném čase se stav utkání nezměnil. Z hostujícího týmu lze pochválit útočníka Jiřího Iru, který neúnavně sváděl ostré souboje s domácími zadáky a středovou zálohu za včasné přihrávky na útočníky.

Sokol Záblatí – SK Zliv 1:2 (1:2)
Branky: 15. Divila – 13. Kubeš, 43. Řehoř (11).
ČK: 1:0 79. Albert.