Tomek 5 – Lachkovič ml. 3 – Sova V. 4
Gerhard 4 – Stejkoza 5 – Kolafa M.© 6 – Hálek 4
Šísl 4 – Koutný 5

Góly: 15´ z penalty a 60´ Kolafa Míra
46´ Gajdoš 6 za Koutný, 55´ Lachkovič st. 6 za Šísl, 75´ Sova M. 5  za Stejkoza
Nejlepší hráči: Kolafa Míra***, Gajdoš Roman**, Lachkovič Janek st.*

Přibližně do 60 minuty, kdy Míra Kolafa vstřelil kontaktní gól na 2:3 jsme se silným soupeřem ze Lhenic drželi krok a konečný výsledek zápasu bylo těžké tipovat. Jak my tak Lheničtí jsme byli silnější v útoku a nebylo jasné, komu se podaří zápas rozhodnout. Nakonec se nám však nepodařilo zabránit dalším gólům do naší sítě a tak dlouho nadějně rozehrané utkání, kdy jsme dokonce vedli po proměněné penaltě 1:0, opět skončilo naší porážkou. Přesto by se našlo několik pozitivních zpráv. Nejlepší je asi ta, že se po těžkém zranění (přetržená achilovka) vrátil na hřiště Roman Gajdoš, velký srdcař a bojovník, který byl okamžitě po příchodu do 2. poločasu na hřišti cítit, a naše hra v útoku byla okamžitě nebezpečnější a vůbec celému týmu s jeho příchodem stouplo sebevědomí. Další dobrá zpráva je, že se nám podařilo vstřelit dvě branky, což je počin, který jsme dlouhou dobu nedokázali. A to že jsme jednou taky nemuseli počítat, jestli počet příchozích na zápas bude stačit k tomu, abychom nastoupili v předepsaném počtu a že hráči příchozí do utkání z lavičky přinesli zlepšení naší hry je taky velmi pozitivní zjištění a tak třeba už příští zápas, který opět sehrajeme doma, může znamenat naše první vítězství v této sezóně. Pokud vás zajímá přesný průběh utkání, akce rozepsané minutu po minutě, žluté karty, chyby, neproměněné šance a vůbec celkový obrázek naší hry, nemůžu sloužit, protože jako hráč si ze zápasu moc nepamatuju, mám dost práce s tím soustředit se na to abych všechno uběhal a udýchal. Nejlépe bude, když se přijdete přímo podívat zase v neděli v 10:30 na hřiště. :-)

17. kolo
SK Otavan Katovice B - Sokol Záblatí 3:0 (2:0)

Tomek 6 – Lachkovič ml. 4 – Sova M. 4
Gerhard 6 – Hálek 4 – Kolafa M.© 5 – Sova V. 5
Šísl 5 – Kvasnička 4

30´Políček 5 za Kvasnička, 80´ Pavlík 4 za Políček
Nejlepší hráči: Tomek Martin***, Gerhard Jirka**, Kolafa Míra*

Zápas rozhodla schopnost ohrozit branku a vstřelit gól. To se jednomu z katovických útočníků podařilo hned 3-krát a tak souboj o „6 bodů“ vyhráli Katovice. Na naší hře se projevovala nervozita, nedařili se nám přihrávky a neudrželi jsme v útoku míč. Ani naše standardní situace, kterých jsme měli nezvykle hodně, jsme nedokázali přetavit v gól. Obrana fungovala celkem obstojně, hlavně Marty Tomek podal vzadu dobrý výkon. Ale útočná hra našeho týmu je bezzubá. A i závěrečná přesilovka, kdy jsme hráli po červené kartě okolo 15 minut proti deseti, nám nepomohla k tomu, abychom skórovali. Takže bez gólu a bez bodu zase o kus blíž sestupu. Ovšem ve hře je ještě 27 bodů, to znamená, že je o co hrát a že můžeme ještě soutěž zachránit.

Šísl 5 – Stejkoza 4

70´Koutný 5 za Kolafa M., 80´ Kvasnička 4 za Stejkoza
Nejlepší hráči: Sarauer Lukáš***, Sarauer Pepa**, Sova Víťa*

Velikonoční neděle nepřinesla Zmrtvýchvstání záblatského týmu. Prohra 0:6 s Vacovem patří pravděpodobně k nejvyšším domácím porážkám v historii klubu. Celý zápas měli hosté více než pod kontrolou a jen velmi dobrý výkon v bráně zaskakujícího Lukyho Sáry Sarauera zabránil ještě větší gólové nadílce v brance Záblatí.
V domácí obraně chyběl nejlepší hráč předchozího zápasu Márty Tomek (natažený stehenní sval) a druhý nejlepší hráč Jirka Klabouch (nadržená pomlázka na Moravě ukájena), a i netradiční obsazení obrany přispělo k tomu, že už během prvního poločasu Vacov pohodlně vsítil 3 branky. Ještě za stavu 0:2  Míra Kolafa nastřelil po centru z lajny hlavou břevno, kontaktní gól by snad ještě přinesl naději. Bohužel ale to byla poslední příležitost k dobrému výsledku, protože následovala chyba Janka Lachkoviče st., který otálel s rozehrávkou a následnou ztrátu míče a únik hostujícího útočníka „vyřešil“ červeným faulem. V deseti jsme neměli proti silnému Vacovu šanci a v dalším průběhu už měl zápas spíše podobu tréninku útočné hry vacovských. Postupné přeskupování našich řad a střídání nevedlo ke zlepšení obrany ani celého obrazu naší hry.
Takže vzadu chyby,nedůslednost v bránění a bezradnost s pohybem a kombinací soupeře a ve předu jalová hra, kde sice proběhlo několik dobrých fotbalových momentů, ale bez střely či jakéhokoliv jiného účelného zakončení. Svoje schopnosti tak jen naznačil Jirka Gepy Gerhard při několika průnicích, a fotbalovost a odvahu v soubojích předvedl Pepa Sarauer. Za zmínku ještě stojí nasazení, které i za rozhodnutého stavu předvedl Víťa Sova, který jediný po celý zápas ukázal, jak by se mělo bojovat o záchranu. Příští zápas v Katovicích bude nejen možností k nápravě ale hlavně poslední nadějí k udržení v soutěži!!!

Šísl 6 – Kvasnička 5
75´ Pavlištík 5 za Sova M.
Nejlepší hráči: Tomek***, Klabouch Ji.**, Běle*
Ve skoro letním počasí jsme v sobotu odpoledne nastoupili k 1. jarnímu utkání na hřiště – letiště ve Štěkni. Po angažování „nového“ trenéra Štefana Šánty a po celkem zdařilé, poctivé a dlouhé zimní přípravě jsme k zápasu nastoupili s očekáváním a přáním bodového zisku.
A skutečně předvedená hra nebyla špatná, hráli jsme se soupeřem z předních pozic tabulky vyrovnanou partii a to zejména v prostoru mezi vápny. Největší rozdíl však byl právě ve hře před bránou, kde my jsme neproměnili žádnou z našich příležitostí, byť v našem útoku nastoupil po delší pauze snajpr Bohouš Šíslů, který také předvedl několik pohledných a nadějných akcí, žádný z jeho pokusů však neskončil gólem. Na druhé straně soupeř měl ve v sestavě asi 45-letého utočníka Uhlíka?, který už na podzim na našem hřišti rozhodl vzájemný zápas dvěma góly, bohužel náš tým na tento fakt jaksi zapomněl. A tak se tento „dědek“ opět chopil příležitosti a využil prakticky každou chybu naší obrany ke vstřelení 3 gólů.
Postupně tedy ve  35. minutě po přihrávce od lajny na střed vápna nadvakrát překonává Běličku. Poté ještě do poločasu dva ofsidem zavánějící úniky do naší otevřené obrany a celý zápas byl rozhodnutý.
Ve druhém poločase jsme se pokoušeli vstřelit kontaktní branku. Několik centrů zejména od zprava hrajícího Jirky Gerharda či standartní situace, které obstojně rozehrával Luky nebo Janek starší však ke gólu nevedlo. A tak když nám ani rozhodčí ke gólu nepomohl tím, že by odpískal ve vápně jasnou ruku soupeřovo obránce a kdy po jednom z brejků završil hattrick Uhlík, skončilo utkání 4:0 pro domácí a my odjeli ze Štěkně bez bodu a bez vstřelené branky.
Nicméně celkový dojem z výkonu našeho týmu nebyl špatný, a pokud přijde zlepšení v koncovce a přidáme trochu víc klidu ve středu hřiště, může už příští tentokrát domácí zápas s Vacovem přinést bodový zisk.